دانلود سریال همگناه رایگان

هم‌گناه یک مجموعه فیلم به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی است که برای پخش در شبکه نمایش خانگی تولید شد.[۱] هم‌گناه نخستین تجربهٔ مصطفی کیایی برای حضور در شبکه نمایش خانگی است.

نویسنده: محسن کیایی، علی کوچکی (بر اساس طرحی از چیترا نادری)

کارگردان: مصطفی کیایی

بازیگران: پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، محسن کیایی، هنگامه قاضیانی، حبیب رضایی، مهدی پاکدل، پدرام شریفی، مسعود رایگان، رؤیا تیموریان، افسانه چهره آزاد، شاهرخ فروتنیان، افسانه ناصری، احسان کرمی، روشنک گرامی، سوگل خلیق.
داستان سریال، جوانی به اسم پیمان است که به محض ورود به خانواده بزرگ صبوری، مسیر زندگی بسیاری از شخصیت های داستان را تغییر می دهد. آنچه سبب اهمیت و ارزش بالای سریال شده است، نقش درخشان پرویز پرستویی است. او در این سریال نقش پلیس را ایفا کرده است.
سریال ریتم آرامی دارد. شاید در ابتدا اینطور به نظر برسد که مسیر داستان کند پیش می رود اما این روند شکل گیری داستان است. شاخ و برگ ها رفته رفته به سریال اضافه می شوند و رازهای زیادی برملا خواهند شد.

دانلود سریال همگناه رایگان

این سریال بر پایه یک داستان معمایی و حرفه ای تولید شده است و خطوط داستان گسترده تر از تصور بیننده است.
تیتراژ پایانی این سریال را علیرضا قربانی خوانده و شعر آن هم کار حسین غیاثی است.
هم‌گناه نخستین تجربه مصطفی کیایی در شبکه نمایش خانگی است. او در سینما نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های مهمی را برعهده داشته است: مطرب (۱۳۹۷)، چهارراه استانبول (۱۳۹۶)، بارکد (۱۳۹۴)، عصر یخبندان (۱۳۹۳)، خط ویژه (۱۳۹۲)، ضد گلوله (۱۳۹۰)، بعدازظهر سگی سگی (۱۳۸۸)
«هم‌گناه» با زیر گرفته شدنِ یک کارگر شهرداری شروع می‌شود و تا پایانِ قسمت هشتم، به اتفاقی که در این صحنه اُفتاده باز نمی‌گردد. گویی پیش از اینکه به این حادثه پرداخته شود نیاز است مقدمه‌ای طولانی برای بیننده به نمایش درآید. در ادامه نیز به شکلی متناوب به گذشته باز می‌گردیم تا اطلاعات به شکل قطره‌چکانی به بیننده داده شوند. هرچند که بخش زیادی از فلاش‌بک‌ها به شکل‌گیری رابطه‌ فریبرز (با بازیِ پرویز پرستویی) و لیلا (با بازی هنگامه قاضیانی) اختصاص دارد اما نکته‌ نهفته در این بازگشت‌ها، برملا شدنِ شکل رفتار خانواده‌ صبوری با هم است که بخش زیادی از قسمت اول به معرفی تک تک آن‌ها اختصاص دارد. از همان قسمت اول متوجه می‌شویم که «هم‌گناه» شخصیت‌ها و خطوط داستانیِ متعدد دارد؛ هر یک از شخصیت‌ها برای خود خط داستانیِ مجزا دارند که به آرامی در طول هر قسمت گسترش یافته و پرداخت می‌شوند. علاوه بر خانواده‌ صبوری، که نقشی محوری در داستان دارند، شخصیت‌هایی فرعی نیز با حوصله به بیننده معرفی می‌شوند که بناست به مرور زمان نقش پُررنگ‌تری در داستان پیدا کنند. به‌عنوان مثال، سامان (با بازیِ حسین امیدی) به نظر شخصیتی فرعی می‌آید که قرار نیست نقش چندانی در داستان داشته باشد اما بعد از چند قسمت معلوم می‌شود این امکان وجود دارد که به یکی از دلایل اصلی چرخش داستان و برملا شدنِ رازِ سیما (با بازی سوگل خلیق) تبدیل شود.
از این شیوه برایِ چرخش‌های داستانی دیگر نیز بهره برده شده است؛ در قسمت‌های بعدی نیز شکل روایت تغییر نمی‌کند و با جزئیات بیشتر به تک تک موضوعاتی پرداخته می‌شود که در قسمت اول مطرح شده‌اند. با اینکه با توجه به قسمت اول به نظر می‌رسد با سریالی پلیسی با محوریت کشفِ یک باندِ جعل اسناد و اسکناس مواجه باشیم، اما از همان ابتدا این موضوع تبدیل به مسئله‌ای فرعی می‌شود تا خط داستانیِ اصلی یعنی گم شدن و پیدا شدنِ پیمان (پسرِ فریبرز، با بازیِ پدرام شریفی) در مرکزیت سریال قرار گیرد. سایر خطوط داستانی همواره با نسبتشان به این موضوع مطرح شده و گسترش می یابند تا پیدا شدنِ پیمان و شکل‌گیری مجدد رابطه‌ فریبرز و پیمان در کانون توجه بیننده باشد.

دانلود سریال ملکه گدایان رایگان

آگهی و تبلیغ رایگان